A kutya kiképzésének fontossága
Ezenkívül a korai kiképzés segíti a kiskutya szocializálódását más kutyákkal és emberekkel. Ez segíthet megelőzni a későbbi viselkedési problémákat.
Harmadszor, a kutya kiképzése segít abban, hogy erős kötelék alakuljon ki Ön és kutyája között. Megtanulják tisztelni egymást és határokat szabni. Ez segít elkerülni a konfliktusokat és bizalmat építeni. Emellett megtanítja a kutyáját arra is, hogy tisztelje az Ön ítélőképességét és képességeit. Végül pedig a kiképzésnek köszönhetően Ön kényelmesebben viszi ki a kutyáját a nyilvánosság elé.
Első kutyatulajdonosként úgy érezheti, hogy túlterhelt a kutya kiképzésének lehetősége. Bár ez egy meredek tanulási folyamat lehet, ha jól csinálja, a kutya kiképzése segít majd felszabadítani kedvence teljes potenciálját. Azzal, hogy megtanítja kutyájának az egyszerű parancsokat, képes lesz irányítani a cselekedeteit, amikor veszélyes helyzetekbe kerül. Ha például nyaralni megy, és kutyája nincs megfelelően kiképezve, előfordulhat, hogy egy barátjánál kell hagynia. Egy rosszul képzett kutya kárt is okozhat otthonában.
A kutya kiképzése megfelelő felszereléssel segít abban, hogy erős kötődést alakítson ki kutyájával. Kutyája megtanulja tisztelni Önt, mint vezetőt, és hallgatni fog a parancsaira. Ezenkívül segít Önnek abban is, hogy kiküszöbölje kutyája viselkedési problémáit. Ha a kutyája túlságosan félénk vagy szorongó, a kiképzés segíthet megelőzni, hogy ezek a tünetek súlyosbodjanak.
Szilveszterkor pedig így vigyázzunk kutyánkra.